PĘDZLE PRZYDATNE W MAKIJAŻU OCZU

PĘDZLE PRZYDATNE W MAKIJAŻU OCZU

Akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pędzle przydatne w makijażu oczu – jak wybrać najlepsze?

Pędzle są bardzo istotnym elementem w wykonaniu makijażu. Jeśli zależy nam na pędzlach dobrej jakości, które posłużą przez wiele lat, musimy dobrze rozeznać się w ofercie dostępnej na rynku. Liczy się nie tylko jakość włosia, ale również jego profil, miękkość, gęstość oraz długość. W zależności od tych parametrów nakładanie będzie odbywać się w sposób mniej lub bardziej przyjemny dla skóry. Poza tym jeśli wybierzemy pędzle o lepszej jakości, wykonanie ładnego makijażu będzie mniej pracochłonne i zajmie nam mniej czasu. Mycie oraz pielęgnacja pędzli, o ile będziemy wykonywać je właściwie, nie będzie niszczyć dobrej jakości pędzli.

Aby móc zainwestować w dobrej jakości pędzle, dobrze na początek zdecydować się na zakup podstawowych pięciu pędzli, dzięki którym bez problemu wykonamy prawie każdy makijaż. Należą do nich pędzel do nakładania cieni, do blendowania, do cieni kremowych, do eyelinera oraz pędzel kulkowy.

Pędzel do nakładania cieni

Pędzel do nakładania cieni charakteryzuje się spłaszczonym kształtem włosia. Inaczej nazywany jest również pędzlem języczkowym. Dzięki zaokrąglonym krawędziom, bez problemu nadamy odpowiedni kształt powiece. Wybierając rozmiar takiego pędzla powinniśmy sugerować się wielkością powieki.
Pędzel do blendowania cieni
Bez odpowiedniego blendowania cieni, cały makijaż oczu będzie wyglądał bardzo źle. Nie ma znaczenia czy użyjemy tańsze, czy droższe cienie, jeśli nie wyblendujemy ich odpowiednio. Jeśli zdecydujemy się na pędzel o spiczastym kształcie, zapewnimy sobie lepsze roztarcie w miejscu załamania powieki. Pędzel poza odpowiednim włosiem powinien zawsze być czysty. Użycie pędzla wcześniejszym użyciu nie tylko jest niehigieniczne, ale zepsuje nam wygląd nowego makijażu.

Pędzelek do eyelinera

Jest to bardzo wąski i cienki pędzelek. Musi zapewniać odpowiednią precyzję, tak aby z łatwością narysować kreskę wydłużającą oko. Idealny pędzelek do eyelinera ma ścięte oraz zakończone szpicem włosie. Bez problemu nałożymy nim zarówno eyeliner w formie żelu, jak i kremu.

Pędzel kulkowy

Pędzel kulkowy jest idealnym sposobem na zaznaczenie oraz podkreślenie miejsca załamania powieki. Charakteryzuje się on mniejszym włosiem, co zapewnia mu większą precyzję.

Pędzel do cieni kremowych

Ten typ pędzla musi zapewnić sprawne nakładanie produktów w formie płynnej oraz kremowej na okolice oczu. Najlepiej jeśli zdecydujemy się tutaj na wybór pędzla o gęstym, delikatnym włosiu oraz owalnej końcówce, przyciętej na okrągło.

Warto pamiętać, że nawet najlepsze pędzle nie uratują nam makijażu, jeśli zdecydujemy się na złej jakości kosmetyki. Dopiero połączenie dobrych pędzli oraz właściwie dobranych kosmetyków zapewnią nam ładny wygląd każdego dnia. Kiedy już zaopatrzymy się w ten podstawowy niezbędnik, dobrze upewnić się, że mamy niezbędne umięjętności i wiedzę do wykonania podstawowego makijażu. Dzięki temu sprawnie i szybko wykonamy idealny makijaż, który uwydatni nasze atuty niezależnie od okazji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozpoznać typ swojej cery i dobrać do niej kosmetyki?
Jak rozpoznać typ swojej cery i dobrać do niej kosmetyki?
Dlaczego warto jest stosować kosmetyki dopasowane do cery? Gładka skóra bez niedoskonałości to marzenie wielu osób. Najbliżej ideału jest tak zwana cera normalna, która nie jest ani nadmiernie wysuszona, ani tłusta. Bez względu na rodzaj cery, należy o nią dbać odpowiednimi preparatami. Jednak nie każdy potrafi określić swój rodzaj cery, zwłaszcza podczas zakupu środków do pielęgnacji skóry.
Choroby serca i układu krążenia – metody zapobiegania i leczenia
Choroby serca i układu krążenia – metody zapobiegania i leczenia
Choroby serca i układu krążenia to jedne z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Jednak wiele z tych chorób można uniknąć poprzez odpowiednie nawyki żywieniowe i styl życia, a w przypadku wystąpienia choroby, istnieją skuteczne metody leczenia. W tym artykule przedstawimy jakie są metody zapobiegania i leczenia chorób serca i układu krążenia.
Jak dobrać odpowiednie soczewki jednodniowe dla sportowców?
Jak dobrać odpowiednie soczewki jednodniowe dla sportowców?
Odkryj, jak wybierać soczewki jednodniowe odpowiednie dla aktywności fizycznej. Dowiedz się, które są najbardziej komfortowe dla sportowców i dlaczego.
Ostatnie wpisy