Jak zrobić domowe perfumy?

Jak zrobić domowe perfumy?

W domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta ma swoje ulubione zapachy, czy to kwiatów, czy owoców i o takich zapachach wybiera perfumy. Często jednak zakupione perfumy nie mają identycznego zapachu z tym jaki nam się podoba lub są bardzo drogie i podrażniają skórę. Są jednak sposoby na zrobienie swoich własnych domowych perfum. Są łatwe w wykonaniu, zawierają składniki naturalne i co najważniejsze, możemy sami wybrać zapach takich perfum. Robienie własnych perfum w domu to zarówno idealne wypełnienie wolnego czasu, jak i świetna zabawa! Wystarczy nieco czasu, kreatywności i kilku składników, aby wytworzyć swoje własne perfumy, o unikalnym, jedynym w swoim rodzaju zapachu.

Składniki

Aby wytworzyć własne perfumy musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w opakowanie. Może to być stary, dokładnie umyty flakon po zużytych perfumach lub specjalny, plastikowy lub szklany atomizer. Jest to niewielki koszt, już od kilku złotych i można go zakupić w wielu sklepach, głównie w drogeriach lub przez Internet.

Do wykonania domowych perfum będziesz potrzebować olejków eterycznych lub zapachów. Można zakupić je w aptekach, drogeriach, przez Internet lub w specjalistycznych sklepach zielarskich. Dostępny jest szeroki wybór zapachów i każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne olejki eteryczne posiadają pewną wysokość nuty- nuta bazowa, średnia lub wysoka . Nuta bazowa jest najtrwalsza i najdłużej utrzymuje się na skórze, natomiast nuta średnia jest najbardziej intensywna. Nuta wysoka, jest zapachem, który jako pierwszy poczujesz po powąchaniu perfum, a zatem ulatniają się najszybciej. Wszystkie listy olejków eterycznych o nucie bazowej, średniej, czy też wysokiej, łatwo znajdziesz w Internecie.

Bazą domowych perfum jest zazwyczaj olej z jojoba lub olej kokosowy (frakcjonowany) oraz spirytus. Można jednak pominąć spirytus przy robieniu perfum, głównie w przypadku kiedy robimy je z bazą z olejem kokosowym frakcjonowanym. Spirytus jednak ułatwi nakładanie perfum na skórę i wzmocni jego zapach i trwałość.

Jak je zrobić?

Aby wykonać perfumy należy najpierw sprawdzić jaką pojemność ma nasze opakowanie na perfumy. Załóżmy, iż nasz pojemnik ma pojemność około 70 ml. Do naczynia wlej najpierw 30 ml spirytusu, następnie do spirytusu wlej 40 ml oleju z jojoba lub oleju kokosowego. Wymieszaj łyżką obie ciecze ze sobą, tak aby się połączyły i stworzyły jednorodną substancję. Do tak wymieszanego spirytusu z olejem wlej około 10 kropel olejku bazowego, 9 kropel olejku o nucie średniej i 8 kropel olejku o nucie wysokiej. Proporcje i ilość użytych olejków lub zapachów możesz zmienić w zależności od tego, który zapach chcesz, aby dominował. Po dodaniu olejków, dokładnie wymieszaj roztwór, aby wszystko się dokładnie połączyło. Tak przygotowane perfumy przelej do przyszykowanego flakonika i gotowe!

Przygotowywanie perfum jest zarówno szybkie, jak i ciekawe. Sama możesz poszukiwać nowych zapachów i tworzyć nowe, idealnie dobrane do twojego gustu i osobowości. Dodatkowo, domowe perfumy są mniej szkodliwe i nieco tańsze od kupnych perfum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koronawirus – prawdy i mity
Koronawirus – prawdy i mity
Koronawirus (COVID-19) rozprzestrzenił się szybko na całym świecie. Wokół niego krąży wiele mitów i sprzecznych informacji. Sprawdź, czy popularne stwierdzenia to prawda, czy fałsz.
Jakie produkty oferuje hurtownia stomatologiczna?
Jakie produkty oferuje hurtownia stomatologiczna?
Hurtownia stomatologiczna to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w różnorodne produkty i wyposażenie potrzebne do prowadzenia gabinetu stomatologicznego.
Sklep medyczny – miejsce, gdzie zdrowie jest na pierwszym miejscu
Sklep medyczny – miejsce, gdzie zdrowie jest na pierwszym miejscu
Odkryj bogactwo produktów dla zdrowia i dobrej kondycji w sklepie medycznym. Zadbaj o siebie już dziś!
Ostatnie wpisy